Udało się nam pozyskać grant na zajęcia z robotyki dla dzieci ukraińskich będących w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Przez okres wakacji dzieci te będą miały 75 godzin zajęć z naszymi trenerami.

Choć nasze zajęcia wydają się tylko zabawą mają ukryte moce, czyli: zarażamy pasją nowych technologii, wzmacniamy dziecięcą kreatywność, uczymy logicznego i przyczynowo-skutkowego myślenia, pracy projektowej, zadaniowej oraz pracy w zespole.

Sąsiedzka Pomoc to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Netto. Dzięki środkom Fundacji Salling sieć handlowa wesprze przynajmniej 100 lokalnych inicjatyw na rzecz dzieci i ich opiekunów, w zakresie edukacji, zdrowia i integracji społecznej. Do rozdania łącznie ma 1 250 000 zł. Do tej pory środki trafiły już do ponad 40 organizacji z całej Polski. Kolejne wnioski są w trakcie finalizowania formalności i lada dzień wyłonieni beneficjenci otrzymają niezbędną pomoc.

Cały czas można zgłaszać kolejne inicjatywy. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie https://sasiedzkapomoc.netto.pl. Co tydzień wybranych zostanie kilka inicjatyw, które otrzymają niezbędne środki finansowe. Wnioski przyjmowane będą do końca czerwca b.r. Partnerem społecznym akcji został Związek Ukraińców w Polsce.