Łapa

Wyścigówka

Zderzacz

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-13 lat

Grant na bezpłatne zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży

Otrzymanie grantu

Nasza Fundacja pozyskała środki z otwartego konkursu grantowego organizowanego w ramach Funduszu Pomocy 2020-2021 przez Fundację Edukacja dla Demokracji oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności na bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania.

Nasz projekt ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych w edukacji nieformalnej dzieci ze wsi i miasteczek zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspieranie rodziny, mając pobudzać do podejmowania nowych wyzwań młodego człowieka, ma wspierać jego rozwój a również przeciwdziałać izolacji społecznej. Chcemy rozwijać pasje, wzmacniać kreatywność, uczyć logicznego i przyczynowo-skutkowego myślenia, pracy projektowej, zadaniowej oraz pracy w zespole. Chcemy to osiągnąć organizując zajęcia edukacyjne z robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków Lego Education z podziałem na 2 grupy wiekowe: uczniowie klas I-III i IV-VII. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę lokalnych społeczności dla 128 dzieci z ośmiu miejscowości: Bielice, Biskupiec Pomorski, Bielice, Biskupiec Pomorski, Jabłonowo Pomorskie, Książki, Lipinki, Łąkorz, Radzyń Chełmiński, Szwarcenowo. Zajęcia będą odbywać się w placówkach oświatowych w tychże miejscowościach. Grupy są 8-osobowe. Pracujemy z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zajęcia będą odbywać się w wakacje, jest to 9 spotkań dla każdej z grup wiekowych. Grupa młodsza to zajęcia 60 minutowe, grupa starsza do zajęcia 120 minutowe.

Współpraca lokalnych podmiotów powinna zaowocować dobrymi efektami na przyszłość.